Наші студенти дебютували в оперній виставі

24 червня на сцені Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк відбулася прем’єра – постановка опери українського композитора Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» за однойменною п’єсою Івана Котляревського, яку  репрезентували у форматі оперної вистави.

Мистецький захід приурочили до 30-річниці відновлення державності України та 20-річчя заснування Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету.

В оперній виставі “Наталка Полтавка” головними дійовими особами та виконавцями виступили студенти кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв – Наталка – Надія Мартинів, студентка 3 курсу; Петро – Юрій Привика, студент 3 курсу; Возний – Андрій Маковей, студент 2 курсу; Терпелиха – Анастасія Михайлів, студентка  2 курсу; Микола – Ігор Юзьків, студент 4 курсу (клас заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри виконавського мистецтва Михайла Стефанюка) та Виборний – Микола Дідоха, студент 3 курсу (клас кандидатки мистецтвознавства, доцентки кафедри виконавського мистецтва  Світлани Вишневської).

Наші студенти вперше дебютували на професійній сцені і мали чудову нагоду реалізувати свої таланти.

Режисером-постановником опери виступив Іван Тимків, керівник Центру студентського розвитку ПНУ. Він зумів добре втілити творчий задум і, зрештою, з успіхом також дебютував у постановці оперної вистави. Диригент-постановник – Сергій Черняк, концертмейстер – Вікторія Яковійчук, хореограф-постановник – Юрій Скобель, консультант з вокалу – Михайло Стефанюк.

“Така непересічна подія в мистецькому житті Івано-Франківська вже вкотре довела, що місцевий глядач є спраглим оперного мистецтва і яскравим свідченням цього стала повна зала глядачів”, – зазначив режисер-постановник Іван Тимків.

Опера всесвітньо відомого українського композитора Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» вперше звучала в Івано-Франківську і зібрала у залі  філармонії аншлаг. Слід зазначити, що цю прем’єру творчий колектив присвятив ідейниці та режисерці,  народній артистці України, професорці кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету Христині Фіцалович. Вона першочергово займалася всіма мистецькими частинами та на жаль, не встигла побачити завершену постановку на сцені… 18 серпня минулого року Христина Фіцалович відійшла у вічність.

Зазначимо, що організаторами мистецького заходу виступили Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк та Навчально-науковий інститут мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Доброю традицією стала творча співпраця кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв з академічним симфонічним оркестром обласної філармонії імені Іри Маланюк. Зокрема, два роки поспіль відбулася постановка опери Семена Гулака- Артемовського «Запорожець за Дунаєм».